Contact Us:

670 Lafayette Ave, Brooklyn,
NY 11216

+1 800 966 4564
+1 800 9667 4558

Başvuru Ve Oda Koşulları

2023 - 2024 Yurt Ücretleri

Öğrenci Yurduna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle Online Başvuru Formunu doldurmalıdır. Yurt Müdürlüğü tarafından başvurusu onaylanan öğrencilerimiz, 5.000 TL depozitoyu ve planlanan oda ücretini Denizbank üzerinden ödedikten sonra odasına yerleşebilir.

Oda girişi sırasında istenen evraklar:

  • Sağlık Raporu; Sağlık durumunun yurtta kalmasına elverişli olduğunu belirten
  • Nüfus Cüzdanın Fotokopisi
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Ebat: 4.5 x 6 cm)
  • Adli Sicil Belgesi
  • Öğrenci Belgesi

Oda planlamasında öncelik yurt dışı ve şehir dışı öğrencilere verilir. İstanbul içi öğrenciler ikamet adreslerinin kampüse olan uzaklığına göre değerlendirilir.

Dönemsel oda girişleri ve çıkışları Yurt Müdürlüğünce yapılan duyurularda ilan edilmektedir.

Ödeme Ve İade İşlemleri

Yurt ücretleri aşağıdaki gibi 3 yöntemden biri ile ödenebilir.

1. KREDİLİ MEVDUAT HESABI (KMH) SİSTEMİ:

Bu sistemde yurt ücreti yıllık 10 eşit taksitte ve her ayın 20’sinde tahsil edilir. İşlem için en yakın Denizbank şubesine *ÖĞRENCİ VELİSİNİN başvuruda bulunması gerekir. KMH belgeleri imzalatılır.

Veli adına taahhütlü özel banka hesabı açılır. KMH onaylandı bilgisinden sonra Ödeme Planı ilgili şubeden teslim alınır.

*Veli bankanın mevduat hesabı kriterlerini karşılayabilen, gelir elde eden, bordro ile bir iş yerinde çalışan veya işyeri sahibi olan öğrencinin ödemelerini üstelenen kişidir.

2. DENİZBANK GİŞEDEN PEŞİN ÖDEME

Denizbank şubesinden nakit ödeme seçilirse, en yakın Denizbank şubesine gidilir ve Öğrenci T.C. numarası belirtilerek borç ödenebilir.

3. SANAL POS ve KREDİ KARTI

Sanal Pos tercih edilirse, anlaşmalı banka kredi kartı (Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, CardFinans) ile vade farksız 6 (altı) taksite kadar taksitlendirme yapılır.

İADE KOŞULLARI

Yurt yönergesi gereğince;

a) 15 Eylül tarihine kadar kurumdan ayrılanlardan hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen bir aylık hizmeti ücreti,

b) 15 Eylül sonrasında kurumdan ayrılanlardan ise barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin en fazla %50’si, bu öğrenciler eğer Bakanlık tarafından işletilen öğrenci yurtlarından birine kayıt yaptırdığını belgeliyorsa en fazla %40’ı,

c) Kurumdan çıkarma cezası alan öğrencilerden barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin en fazla %60’ı, alınır. Bu öğrencilere depozitoları ile peşin ödeme yapılan hallerde bu fıkraya göre hesaplanacak ücret mahsup edilmesi sonrasında geriye kalan tutar bir ay içinde iade edilir ve hizmet sunum taahhütnamesi feshedilir. Bu madde kapsamında yapılacak hesaplamalarda hizmet sunum taahhütnamesinde öğrenciye özel olarak belirlenen aylık ücret baz alınır.