Contact Us:

670 Lafayette Ave, Brooklyn,
NY 11216

+1 800 966 4564
+1 800 9667 4558

Yurtlara kayıt yaptırmak isteyen yeni öğrencilerimiz öncelikle internet sitesindeki  Yurt Başvuru Formunu doldurmalıdır. Yurt Müdürlüğü tarafından başvurusu onaylanan öğrencilerimiz, belirlenen tarihe kadar 750 TL depozitoyu ve planlanan oda ücretini Denizbank üzerinden ödeyip gerekli evraklarla geldiğinde odasına yerleşebilir.

Altınbaş Üniversitesi Yurdu için uygunluk olması halinde yıl boyunca başvuru yapabilirsiniz.

Dönemlik konaklama yapıyorsanız, bahar döneminde de yurtta kalmaya devam edecekseniz bahar dönemi için de başvuru yapmanız gerekmektedir. Yıllık konaklama seçeneğinden yararlanan öğrencilerimiz için bahar dönemi başvurusu gerekmemektedir.

Altınbaş Üniversitesi Yurdu kız ve erkek olmak üzere iki ayrı bloktan oluşmaktadır.

Öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sıcak ve sağlıklı bir ortam sunulmaktadır. Öğrencilerimizin yurt yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahatlarını sağlamak amacıyla odalarımızda karyola, elbise dolabı, çalışma masası gibi temel mobilyalarla birlikte mini buzdolabı telefon cihazı ve hattı, internet ağ erişimi standart olarak bulunmaktadır.

Yurt olarak öğrencilerimize; mutfak, çamaşırhane, ütü, çalışma odaları sunmaktayız. Merkezi sistem ile ısınan, 24 saat kesintisiz sıcak su olup ihtiyaçlara fazlası ile cevap verecek şekilde planlanmıştır.

 

Temizlik ve sağlığa uygunluk, yurtlarımızın titizlikle korunan özelliklerinin başında gelmektedir. Yurdun tüm kullanım alanları ISO belgeli özel temizlik şirketlerince düzenli olarak temizlenmektedir. 

Çamaşırhane hizmetimiz bir personelle öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerimiz çamaşırlarını bir file içerisinde deterjanlarıyla birlikte teslim etmekte, çamaşırları personel tarafından yıkanıp, kurutulup, öğrenci tarafından teslim alınmaktadır. Ütü hizmetinden öğrenciler kendileri yararlanabilmektedir veya cüzi bir ücret karşılığı personelimiz ütülerini yapmaktadır.

İstanbul dışından gelen ve başvuru tarihi erken olan öğrencilerimize öncelik tanınmaktadır.

Dönemsel oda girişleri ve çıkışları Yurt Müdürlüğünce yapılan duyurularla ilan edilmektedir. Bunun yanında yurtta uygun kontenjan bulunması halinde istediğiniz tarihte giriş yapabilirsiniz.

Depozito ücreti, öğrencinin yurda verebileceği zararlara karşılık tutulur. Yurt ile ilişiği kesilmedikçe geri ödenmez. Depozito ücretinin geri ödenebilmesi için, öğrencinin Yurt borcunun bulunmaması, teslim aldığı oda eşyalarını eksiksiz ve sağlam olarak iade etmesi gerekir. Yurda giriş yapmaktan vazgeçen öğrencilerin depozito ücretleri yönerge gereğince iade edilmez.

Başvuru formunda oda arkadaşınızı tercih edebilirsiniz; arkadaşınızla birlikte karşılıklı isimlerinizi yazmanız durumunda, imkanlar dahilinde gerçekleştirilecektir.

Yurt Yönetimine oda değişikliği talebini dilekçe ile bildiren öğrencilerin taleplerini değerlendirmeye alır. Uygun bulunursa, imkanlar dahilinde, dönemde bir defaya mahsus olmak üzere değişiklik yapılabilir.

7/24 Yurt Görevlilerine durumu bildirebilir, mesai saatlerinde ilgili ofislere gelerek yetkililerle görüşebilir veya yurt@altinbas.edu.tr adresine konuyu mail olarak iletebilirsiniz.

Yurt odalarına misafir alınmamaktadır.

Odalarda, başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

Yurt içerisinde evcil dahi olsa hayvan beslenmesine ve bulundurulmasına kesinlikle izin verilmemektedir.

Odalarda elektrikli ocak, ütü vesaire bulundurmanız güvenlik sebebiyle yasaktır.

Yurt Resepsiyona başvurarak yeni kart alabilirsiniz. Yeni kart için öğrencilerin depozitolarından 40 TL kesilir. Eski oda kartınız işlem yaptığınız andan itibaren geçersiz hale gelir.

Odayla ilgili arıza talebinizi desk.altinbas.edu.tr üzerinden iletebilirsiniz. Mesai saati içerisinde teknisyen yönlendirilmesi yapılır.

Tüm eşyalarınızla odadan ayrılıp, çıkış saatinizin en az 15 dakika öncesinden Yurt Görevlisine bildirmeniz ve hasar tespit çalışması yapıldıktan sonra çıkış formu doldurulup oda kartınızı teslim etmeniz gerekir.

Odasını boşaltmış dahi olsa her öğrenci kendi çıkış işlemini kendisi gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bu sorumluluk başkasına devredilemez.

Yurt Yönergesinin ilgili maddesine göre: Oda çıkış işlemlerini yapmadan/tamamlamadan Yurttan ayrılan öğrencilerin depozito ücretinin tamamı kesilir.

Yurt olarak sizler için anlaştığımız yemek firmaları ile yemek hizmeti verilmekte, 3 (Üç) öğün (Sabah, Öğle, Akşam) yemek verilip bunların ücreti öğrenciler tarafından karşılanmaktadır.

Öğrencilerimizin aperatif yemekler hazırlamaları için mikrodalga fırın, ocak gibi ekipmanların yer aldığı öğrenci mutfağımız bulunmaktadır.

Yurt olarak sizlere spor salonu hizmeti sunulmaktadır. Spor salonu, haftanın belli günleri kız öğrencilerine belli günlerinde erkek öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurtta siz öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkatabilecekleri çamaşırhane (çamaşır makineleri, kurutma makineleri) ve ütü bulunmaktadır. Öğrencilerimiz file içerisinde yıkanmasını istedikleri çamaşırlarını deterjanlarıyla birlikte çamaşırhane personeline teslim ederler. Personelimiz çamaşırları yıkatıp, kurutup öğrencilerin alımına uygun hale getirir. Bu hizmet ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ütü hizmetinden de öğrencilerimiz kendileri ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler veya cüzi bir ücret karşılığı personelimiz ütüleme işlemini gerçekleştirebilir.

Odalarımızın temizliği haftada en az bir kere olmak üzere profesyonel temizlik personelimiz tarafından yapılmaktadır. Yurt doluluğuna göre haftalık temizlik sayısı belirlenmektedir.

Odalarınızın temizliğe uygun bulunmadığı durumlarda oda temizliğiniz yapılmayacaktır.

Yurt ücretleri, tahsis edilen odada kalış, temizlik hizmetleri, ısınma, aydınlatma, sıcak su, ortak alanların kullanımı (çamaşırhane, mutfak, dinlenme odalarındaki TV vs.) ve sınırsız internet hizmetlerini kapsamaktadır. Yol, yemek vs. içermez.

Siparişlerinizi güvenlikten almak kaydıyla dışarıdan sipariş verebilirsiniz.

Yurtta hafta içi 18.00 dan 08.00 a kadar, hafta sonu 24 saat acil durumlarda müdahale edebilecek sağlık personeli bulunmaktadır. Hafta içi diğer vakitlerde sağlık personeli yurda 150 metre uzaklıkta olan yerleşkemizde bulunmaktadır ve acil bir durum söz konusu olduğunda müdahale edebilmektedir.

Yurtta refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Hastalanan öğrencinin, bir sağlık kuruluşuna veya evine gitmesi önerilmektedir.

Yurtlarımıza gelirken beraberinizde pijama, bornoz, havlu, elbise askısı, oda terliği, banyo terliği, yatak tekstil ürünleri (nevresim, çarşaf, yastık, battaniye ya da yorgan) gibi kişisel eşyalarınızla birlikte, mutfağımızda yemek yapıp yemenize yeterli olacak miktarda mutfak malzemesi getirmeniz önerilmektedir.

Yurt Yönetimi, yurt bölgesinde alkollü içecek, yabancı madde ve tütün maddelerinin bulundurulmasına ve/veya tüketilmesine izin vermemektedir. 5727 sayılı kanun gereğince, yurt içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamullerinin kullanımına izin verilmemektedir.

  1. Konaklama Ücretinin Ödenmesi
  2. Sağlık Raporu (Yurtta Kalması Uygundur ibareli) 
  3.  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  4. Adil Sicil Belgesi
  5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Hayır, her birim için ayrı belge getirmeniz gerekmektedir.

Yurtlarımızda tek, üç ve dört kişilik gibi çeşitli oda alternatifleri mevcuttur. İmkânlar el verdiği ölçüde, taleplere karşılık verilmektedir.

Öğrencilerimizin yurda alınma önceliğine göre asil liste oluşturulduktan sonra kontenjan dahilinde yedek listeden yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirmeler bölge sırası önceliği esas alınarak yapılır. Dönem içinde herhangi bir sebepten yurttan ayrılan öğrencilerimizin yerine yedek listede sırasını bekleyen öğrenciler yurda alınmaktadır.

Öncesinde Yurt Müdürlüğü onayı alınmamış tüm ziyaretçi kalışları “ziyaret kural ihlali” kapsamında değerlendirilmektedir. Hangi durumda olursa olsun, konu mesai saatleri içinde Yurt Müdürlüğüne oda arkadaşlarının onay mailleriyle birlikte iletilmeli ve cevap maili doğrultusunda hareket edilmelidir.

Yaz dönemi içinde yaz okulu öğrencileri, staj yapacak öğrenciler ve Üniversite bünyesinde bazı özel çalışmalara katılacak öğrenciler fakültelerinden aldıkları onay ile Yurt Müdürlüğü’nün kendilerine göstereceği odalarda, oda ücreti karşılığında kalabilirler.

Öğrencilere ait kullanılmayan eşyaların dönem içinde muhafaza edilebileceği depo vb. bir kullanım alanı bulunmamaktadır. Sadece yaz dönemi için geçerli olmak üzere İstanbul dışı ikametli ve başvurusunu yenileyecek öğrencilerin depo binasına 1 adet koli bırakma hakkı vardır. Güz dönemi başladığında kolilerin teslim alınması zorunludur. Bildirilen tarihe kadar teslim alınmayan kolilerden Yurt Müdürlüğü sorumlu tutulamaz.

Yurt Müdürlüğü kadrosunda eşya taşıyabilecek veya bu konuda asli görevi bulunan kişiler bulunmamaktadır. Bu sebeple her öğrenci kendi eşyasından sorumludur.

Yurt Müdürlüğü’nden temin edebileceğiniz demirbaş teslim formuyla birlikte odada kullanmak istemediğiniz oda demirbaşlarını yurt görevlilerine teslim edebilirsiniz.

Yurtlarda herhangi bir yere, Yurt Müdürlüğüne başvurularak onayı alınmamış ve Öğrenci Dekanlığı tarafından kaşelenmemiş bir duyuru veya afiş asılmasına izin verilmemektedir.  

Yurt Yönergesinde belirtilen kurallara uymayan öğrenciler hakkında, Yurt Müdürlüğü ve Yurt Komisyonu tarafından gerekli uyarı ve cezai işlem yapılır. Kural ihlallerinin öğrenci tarafından bu uyarı/kınama cezalarına rağmen devam ettirilmesi durumunda öğrenci yurtlardan çıkarılabilir ve bir daha yurtlara giriş izni verilmez.

Disiplin sucundan veya benzeri durumlarda yurttan çıkartılan öğrencilerin başvuruları Yurt Müdürlüğünce yeniden değerlendirilir.

Odada bulunan dahili telefonlar acil veya ihtiyaç anında yurt görevlisini arayabilir veya başka bir oda arkadaşınızı arayabilirsiniz. Odada bulunan telefonlar dış hatta kapalıdır.

Yurt odalarındaki detektörler duman algılayıcı detektörlerdir. Detektörlerin oda kullanıcıları tarafından herhangi bir cisimle kapatılması ya da yerinden sökülmesi durumunda güvenliği tehlikeye atan davranışlar çerçevesinde değerlendirilerek cezai işlem uygulanır.

Katlardaki yangın tüpleri kuru kimyevi toz içeren tüplerdir. Amacı dışında kullanılmaları halinde güvenliği tehlikeye atan davranışlar çerçevesinde değerlendirilerek cezai işlem uygulanır.

İstanbul dışından gelen tüm öğrencilerimiz, bir sonraki seneye yurt başvurusu yapmış ise yazın yurtlardan ayrılırken bir adet 60X60X40 ebatında koliyi depoya bırakabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir depo hizmeti mevcut değildir. Her öğrenci yalnız bir koli bırakma hakkına sahiptir.

Yurtta kalan mevcut öğrencilerin talepleri doğrultusundan aynı odada kalma hakları mevcuttur.

Ortak alanlar yurtlarda konaklayan öğrencilerimizin kullanımına 7/24 açık olduğu için bu alanlarda bırakılan/unutulan eşyaların sorumluluğu öğrencilerimize aittir. Yurt Müdürlüğü bu eşyalardan sorumlu tutulamaz.

Başvurunuzu internet sitemizdeki başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Yurdun uygunluk durumuna göre değerlendirilecektir.

Evet; okuldan alınan herhangi bir uzaklaştırma cezası durumunda, bu süre içerisinde yurtta da kalamayacaksınız.

Okulun öğrenci olup fakat aktif olarak okula devam etmeyen öğrencilerimizin yurtta kalıp kalmayacağı yurt müdürünün inisiyatifindedir

Yurt girişinde oda ücretinin tamamını ödemeyen öğrencilerimizin yurda girişleri yapılmamaktadır.

Depozito ücretinin yatırılmadığı ya da tamamlanmadığı durumlarda öğrencimizin oda planlaması yapılmamaktadır.

Denizbank üzerinden açacağınız KMH ile 10 eşit taksit yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartlarına Mali İşler Daire Başkanlığından 6 taksit yaptırabilirsiniz.

Öğrenciler açıklanan odalarını öncelikli olarak kabul etmeli ve daha sonra verilen tarih aralığında oda değişim talebinde bulunmalıdırlar. Açıklanan odayı reddetmeleri ya da kabul etmemeleri halinde yurt haklarından feragat etmiş sayılırlar.

Öğrenci misafirleri, ziyaret saatleri olan 09:00-23:00 saatleri arasında Yurt Müdürlüğü’nce belirlenen dinlenme salonlarında bulunabilir.  Misafirlerin yurt odalarına çıkması kesinlikle yasaktır ve öğrenci odalarında ziyaretçi bulunamaz.

Öğrenciler, Yurt Müdürlüğü tarafından yerleştirildikleri odalarda kalmak zorundadırlar. Herhangi bir sebeple Yurt Müdürlüğü’nün bilgisi dışında başka bir odada kalamazlar

Adli, olağan dışı ya da Öğrenci Dekanlığının gerekli gördüğü haller dışında aldığınız uyarı cezaları ailenize haber verilmez.

Sağlık ile ilgili konularda Öğrencilerin acil durumlarda iletişim sağlanması istemiş olduğu adrese bilgi verilir.

Yurt sorumluları öğrencilerin özel durumlarını gerekli görülen haller ve ilgili kişiler dışında hiç kimse ile paylaşmaz / paylaşamaz

Depozitonuzdan 40 TL kesinti yapılır.

Yurt Yönergesinin ilgili maddeleri aşağıdadır:

Yurda kayıt yaptıran öğrencilerden 15 Eylül tarihe kadar yurttan ayrılanlardan hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmetinin %10’u, 15 Eylül ve sonrasında ayrılanlardan ise barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin %30’u alınır.

Öğrencinin oda planlaması yurtların açılış tarihinden sonraki bir tarihte yapılırsa, oda ücreti, yurt odasının öğrenciye tanımlandığı tarih baz alınarak hesaplanır.

Sağlık raporunuzu her yıl yenileyerek Yurt Müdürlüğüne, girişiniz esnasında teslim etmeniz gerekmektedir.

Öğrencilerimizin yurtta kalmayacakları günler için Yurt Müdürlüğüne nerede, kimin yanında, acil durumda ulaşılacak telefon ile bilgilerini içeren bir bilgi maili atmaları gerekmektedir.